Zapoznaj się z rodzajami baterii wannowych i kupuj mądrze!

Robiąc remont i decydując się na wannę trzeba wybrać także baterię wannową, czyli po prostu miejsce, dzięki któremu ustawiamy temperaturę wody i z którego woda się leje. Szybki prysznic z pewnością ma swoje atuty, ale jednak wanna to miejsce relaksu, na przykład po ciężkim dniu pracy. Dlatego warto wybrać wszelkie elementy, które tylko i wyłącznie umilą i ułatwią Ci pobyt w swoim małym, domowym SPA. Zapoznaj się z rodzajami baterii wannowych i wybierz najlepszą dla siebie!

  • bateria wannowa natynkowa – większość takich baterii nazywamy „wannowo-prysznicowymi”, gdyż posiadają one przełącznik na strumień z prysznica. Wówczas z jednej baterii czerpiesz dwie korzyści – jeśli potrzebujesz chwili relaksu zanurzasz się w wodzie, ale kiedy spieszysz się lub wolisz szybciej wyjść z łazienki, wtedy łatwo przełączasz na natrysk prysznicowy. Najbardziej popularnymi bateriami natynkowymi są baterie ścienne, jedno- lub dwuuchwytowe. Jednouchwytowe posiadają, jak sama nazwa wskazuje, jeden przełącznik między wodą ciepłą a zimną, co jest bardziej ekonomiczne oraz intuicyjne. Dwuuchwytowe natomiast posiadają parę tych przełączników. Baterie wannowe natynkowe posiadają jednak minus, a mianowicie mają one mniejszą wydajność, ok. 20/30 L/min. Sprawia to, że oczekiwanie na napełnienie wanny wodą wydłuża się.
  • bateria podtynkowa – taką baterię należy zamontować jeszcze przed położeniem płytek, dlatego właśnie nazywana jest „podtynkową”. W przypadku tej baterii napełnienie wanny wodą następuje poprzez wylewkę wannową, która zamontowana jest w ścianie lub poprzez zestaw odpływowo-przelewowy, który posiada funkcję napełniania wodą przez przelew.
  • bateria wannowa z termostatem – baterie wannowe termostatyczne występują w dwóch wariantach, wymienionych powyżej, czyli jako natynkowe oraz podtynkowe. W baterii zamontowana jest głowica termostatyczna, dzięki której strumień ani temperatura wody nie zmienią się nawet kiedy nastąpi chwilowy spadek ciśnienia, czy woda dopływająca zrobi się zimniejsza. Taka bateria ma także ogromną zaletę, jeśli w danej wannie kąpią się dzieci. Dorośli mogą ustawić odpowiednią dla nich temperaturę i nie martwić się o to, że same poradzą sobie ze zwiększeniem, czy zmniejszeniem jej. 
  • bateria wannowa stojąca wielootworowa – bateria ta, jak sama nazwa wskazuje, różni się od tych ścianowych, umieszczonych nad wanną. Bateria stojąca z pewnością wyróżnia się spośród innych baterii, jest nie tak często spotykana. Baterie wielootworowe montuje się w wyciętych w wannie otworach. Czasami jednak producent może zastrzec montowanie ich na ścianach wanny, gdyż są one dość ciężkie. Na taką sytuację też jednak jest sposób. Wówczas baterie wielootworowe montuje się na obudowie wykonanej z ceramiki lub na oddzielnej półce przy wannie. 
  • bateria wannowa wolnostojąca – pierwszym modelem takiej baterii jest po prostu bateria, którą montuje się w podłodze, obok wanny. Wygląda to niesamowicie ładnie i ekstrawagancko. Ten wariant możemy wybrać w opcji jednouchwytowej, dwuuchwytowej, a także termostatycznej. Drugim modelem baterii wolnostojącej jest „Oras Eterna”. Ma ona niesamowitą zaletę, ponieważ jest niezwykle ekskluzywna – jak do tej pory jest jedyną baterią, która posiada funkcję automatycznego wypełniania wodą wanny. Wchodząc w posiadanie takiego typu baterii nie musimy się martwić o częste sprawdzanie stanu napełnienia wodą. Jest ona także w pełni bezpieczna dla dzieci. Posiada blokadę na poziomie temperatury 38 stopni, a także izolację termiczną, dzięki której bateria się nie nagrzewa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *