Wiosenna metamorfoza – jak szybko odnowić łazienkę?

Wiosenna metamorfoza – jak szybko odnowić łazienkę?

Wiosna to czas zmian, także tych w mieszkaniu! Jednak nie każdego z nas stać na kosztowny remont, który oprócz pieniędzy pochłania także cenny czas. Remont łazienki wymaga największych nakładów finansowych, jednak istnieją sposoby, by odnowić ją szybko i niskim kosztem. Jeśli Wasza łazienka wymaga odświeżenia, zapraszamy do lektury!

Stare nowe płytki

Skuwanie starych płytek w łazience to żadna przyjemność, ale istnieją sposoby, by odzyskały swój dawny blask bez konieczności ich wymiany. Na dobry początek warto płytki wyczyścić z wszelkich plam i zabrudzeń. Szczególną uwagę poświęćmy fugom, które możemy wyczyścić specjalnym środkiem lub wymienić na całkiem nowe. Jeśli kolor płytek nam nie odpowiada, możemy z powodzeniem je przemalować! Dostępne są specjalistyczne farby do malowania glazury i terakoty. Kafle wystarczy odpowiednio wyczyścić i zagruntować, a następnie pomalować. To rozwiązanie sprawdzi się tylko w przypadku płytek ściennych, gdyż na podłodze farba mogłaby się zacząć szybko ścierać.

A co z podłogą?

W przypadku podłogi w łazience sprawa się nieco komplikuje, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Niektórzy proponują, by na warstwę płytek nałożyć nową, jednak warunkiem jest idealny stan tej istniejącej oraz odpowiednie jej przygotowanie. Jest to jednak pomysł dosyć ryzykowny, dlatego lepiej wybrać tymczasowe rozwiązania. Tanim i sprawdzonym sposobem są wykładziny elastyczne, którymi możemy przykryć stare płytki. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala całkowitą zmianę aranżacji. Jeśli jedna nam się znudzi, bez żalu i tanim kosztem możemy wymienić ją na nową.

Detale mają znaczenie

Elementy wyposażenia łazienki odgrywają ważną rolę, dlatego warto poświęcić im chwilę uwagi. Jeśli nie możemy już patrzeć na starą baterię przy umywalce, wymieńmy ją na nową, podobnie baterię prysznicową. Do wyboru mamy wiele modeli, od stylizowanych na retro po te nowoczesne – wybór należy wyłącznie do nas! Wysłużone włączniki również warto wymienić. Jeśli chcemy zmienić charakter naszej łazienki, zwróćmy także uwagę na kinkiety przy lustrze.

Na wymianę zasługują także wszystkie te elementy nadgryzione zębem czasu – mydelniczka, kubek na szczotki do zębów czy przetarta zasłonka prysznicowa. Zdziwisz się, jak ich wymiana na świeże zmieni Twoją łazienkę.

Akcent na ściany i sufit

Skoro zmieniamy niemal wszystko, warto także poświęcić nieco czasu ścianom i sufitowi. Nierówności, zacieki czy pęknięcia są wyjątkowo nieestetyczne, dlatego odświeżenie ścian to absolutne minimum. Do malowania wybierzmy farby przeznaczone do łazienki, które są odporne na wilgoć. W przypadku sufitu warto rozważyć montaż sufitu napinanego, który nie tylko ukryje wszelkie niedoskonałości, ale także stanie się niebanalną częścią łazienkowej aranżacji. Możemy zamontować sufit z fantazyjnym nadrukiem lub sufit świetlny, który rozświetli łazienkę i nada jej niepowtarzalnego charakteru. Montaż takiego sufitu trwa zaledwie kilka godzin!

Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na zmianę aranżacji w swojej łazience, sprawdź pozostałe nasze wpisy!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.