Sufit w małej łazience – nasze pomysły

Sufit w małej łazience – nasze pomysły

Sufit w małej łazience – nasze pomysły

Pomieszczenie o małym metrażu zawsze stanowi aranżacyjne wyzwanie. Nie inaczej jest z łazienką, która oprócz bycia ładną powinna być również funkcjonalna. Dobór układu szafek i sprzętów to kwestia indywidualna, jednak mamy dla Was kilka propozycji na interesujący sufit w małej łazience. Ciekawi szczegółów? Wszystko przed Wami!

Mała wielka łazienka

Jeśli jesteśmy posiadaczami małej łazienki, nie musimy od razu załamywać rąk. Nawet z małej kilki można stworzyć aranżacyjne cacko. Oczywiście trzeba będzie pójść na pewne ustępstwa, jednak nadal możemy mieć projekt łazienki z prawdziwego zdarzenia. By tak się stało, musimy zacząć zwracać uwagę na elementy drugoplanowe. Takim elementem jest sufit, który często jest niesłusznie pomijany podczas planowanego remontu. A sufit nawet w małej łazience może naprawdę wiele!

Optyczne powiększenie

Jeśli łazienka jest mała, należy uczynić wszystko, by wydawała się większa. Optyczne powiększanie pomieszczeń nie jest żadną nowinką architektoniczną. Jak to zrobić? Istnieje kilka sprytnych sposobów, które możemy zastosować z wykorzystaniem nowoczesnych sufitów napinanych:

  • sufit lustrzany – wykorzystanie zwierciadła w pomieszczeniu to znany wszystkim sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Jednak po co męczyć się z montażem ciężkiego lustra, jeśli w zamian możemy mieć lekki sufit napinany? Powłoki lustrzane DPS® mirror doskonale imitują właściwości zwierciadła – posiadają 95% refleksji optycznej!

  • sufit świetlny – kolejne rozwiązanie, które jest jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Nie musimy się zastanawiać nad doborem plafonów i kinkietów do łazienki, bo cały sufit pełni rolę oświetlenia! Co więcej, mamy możliwość doboru odpowiadającego nam koloru światła, które będzie współgrało z projektem łazienki. Dedykowane oprogramowanie pozwala na ustawienie fantazyjnych sekwencji świetlnych.

  • sufit z nadrukiem – często stosowanym trickiem w małych pomieszczeniach są fototapety. Wielkoformatowy nadruk możemy wykonać również na suficie napinanym. Istnieje tylko jeden warunek – wybrana grafika musi być w wysokiej rozdzielczości.

Dlaczego sufit napinany?

Sufity napinane DPS® posiadają szereg zalet, które wyróżniają je na tle standardowych rozwiązań. Co sprawia, że sufit napinany w małej łazience to dobry wybór?

Najważniejszą zaletą sufitów napinanych jest ich szybki montaż, co ma niebagatelne znaczenie podczas remontu. Jeśli w naszej łazience mamy cztery narożniki, to montaż takiego sufitu potrwa tylko kilka godzin. O wiele mniej niż przy zwykłych sufitach podwieszanych! Warto również zwrócić uwagę na właściwości samej membrany, która jest antystatyczna i antybakteryjna, co czyni ją idealnym materiałem do montażu w łazience. Nie zapominajmy również o setkach dostępnych kolorów, faktur i tekstur dostępnych w palecie.

Dowiedz się więcej na temat naszej technologii i ciesz się sufitem napinanym w Twojej łazience! Skontaktuj się z naszymi doradcami już dziś!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.