Sufit podwieszany w małej łazience? A może jednak napinany?

10 kwietnia 2017 by in category Aranżacja łazienek tagged as with 0 and 0

Sufit podwieszany w małej łazience? A może jednak napinany?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, którego remont pochłania najwięcej czasu i pieniędzy. Nawet mała łazienka generuje duże koszty. Z czego to wynika? W odróżnieniu od innych pomieszczeń, w łazience musimy pomyśleć zarówno o instalacji elektrycznej, jak i wodno-kanalizacyjnej. Ceramiczne płytki to również duży koszt, do tego dochodzi również zakup armatury łazienkowej. Warto więc wybrać rozwiązania wysokiej jakości, by mogły nam służyć przez lata. Nie inaczej jest w przypadku wykończenia sufitu. Lepiej wybrać sufit podwieszany, czy jednak napinany?

Które rozwiązanie jest lepsze?

Sufit podwieszany w małej łazience to klasyczny wybór, na który decyduje się wielu właścicieli mieszkań. Dlaczego właśnie taki rodzaj sufitu? Sufit podwieszany daje możliwość ukrycia wszelkich instalacji w przestrzeni nadsufitowej. Dzięki temu wszystkie rurki i kable pozostają poza zasięgiem naszego wzroku. Takie rozwiązanie to również prosty sposób na obniżenie sufitu i ocieplenie łazienki, gdyż sufit tworzy barierę termoizolacyjną. Innymi słowy, ciepło pozostaje w łazience.

Niestety montaż sufitu podwieszanego wiąże się ze sporym bałaganem, o czym przekonał się niejeden majsterkowicz. Trzeba wykonać wiele nawierceń w ścianach, zamontować ciężkie płyty kartonowo-gipsowe i wyrównać to wszystko gładzią szpachlową. Brzmi, jak dużo pracy i jeszcze więcej kurzu. Co więcej, na takim suficie szybko zauważymy pierwsze niedoskonałości. Podobnie do pozostałych elementów konstrukcji, powierzchnia sufitu również wykonuje pewną „pracę”, co będzie widoczne na łączeniach płyt w postaci pęknięć. Żeby to ukryć, ponownie trzeba będzie chwycić za szpachelkę i pędzel. Jednak po co się męczyć, gdy w zanadrzu mamy lepsze rozwiązanie?

Zalety sufitu napinanego

Sufity napinane mają same plusy. Są wyjątkowo proste w montażu, a cały proces jest szybki i stosunkowo czysty. Taki sufit możemy zamontować samodzielnie lub, co rekomendujemy, skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy montażem sufitów napinanych zajmują się na co dzień. Podobnie, jak w przypadku sufitu podwieszanego, w przestrzeni nadsufitowej możemy ukryć nieestetyczne instalacje. W tym miejscu warto wspomnieć o nieprzemakalności powłok napinanych, co ma niebagatelne znaczenie przy instalacji wodnej. Nawet w przypadku awarii instalacji wodnej umieszczonej nad konstrukcja sufitu, pozostanie on szczelny i woda nie przedostanie się do pomieszczenia.

Oprócz niewątpliwych zalet wynikających z nowoczesnej technologii,sufity napinane charakteryzują się również nienaganną estetyką. Możemy zapomnieć o nieestetycznych łączeniach i widocznych nierównościach, gdyż powierzchnia dobrze zamontowanego sufitu napinanego jest idealnie gładka. Do wyboru mamy szeroką paletę kolorów oraz struktur, które nadadzą nawet zwyczajnej łazience zupełnie nowego wyrazu.

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.