Sufit napinany i jego właściwości akustyczne

1 sierpnia 2017 by in category Wiedza praktyczna tagged as , with 0 and 0

Sufity napinane to nowoczesne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej klientów, zarówno w przypadku realizacji publicznych, jak i prywatnych. Posiadają szereg zalet, które wyróżniają je na tle tradycyjnych rozwiązań. Często jednak pada pytanie, czy sufity napinane mają wpływ na dźwięki rozchodzące się w pomieszczeniu? Odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak! Zapraszamy do dalszej lektury, w której poznacie wyjątkowe właściwości akustyczne powłok napinanych DPS®.

Akustyka pod kontrolą

W dzisiejszym świecie trudno odizolować się od hałasu panującego na zewnątrz. Dźwięki przejeżdżających samochodów, hałas na pobliskiej budowie, koncert w miejskim klubie – wszystkie te dźwięki docierają do naszych uszu, zaburzając codzienne funkcjonowanie i praktycznie uniemożliwiając odpoczynek. Dlatego we własnych czterech ścianach warto zastosować rozwiązania, które zniwelują niepożądane dźwięki i jednocześnie wytłumią mieszkanie. Między innymi w tym celu wykorzystuje się membrany DPS® z perforacją.

Na czym polega działanie takiego sufitu? To proste. Na powierzchni membrany wykonuje się niewielkie otwory, dzięki którym dźwięki rozchodzące się w pomieszczeniu zostają znacznie rozproszone. W ten sposób jesteśmy w stanie pozbyć się uciążliwego efektu echa, który często towarzyszy pomieszczeniom o dużej powierzchni. Ten rodzaj sufitu świetnie sprawdzi się w takich miejscach, jak:

 

  • Sale koncertowe
  • Biura
  • Kluby muzyczne
  • Muzea
  • Kina i teatry
  • Lotniska
  • Centra handlowe
  • Budynki instytucji publicznych
  • Prywatne mieszkania

Jesteś ciekaw, jak prezentują się sufity napinane? Zobacz galerię naszych realizacji! http://dpsceilings.com/realizacje

Nie tylko akustyka

Oprócz niewątpliwych walorów akustycznych, sufity napinane posiadają szereg innych zalet, które wyróżniają je na tle innych rozwiązań. W porównaniu do popularnych sufitów podwieszanych z płyt kartonowo-gipsowych, sufity napinane są znacznie szybsze w montażu. Warto również zaznaczyć, że montaż takiego sufitu nie generuje praktycznie żadnego bałaganu, co oszczędza nam dodatkowej pracy podczas remontu. Membrany stosowane w systemach DPS® są sterylne, antystatyczne i wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, są w 100% wodoodporne – nawet w przypadku zalania przez sąsiadów możemy być pewni, że woda nie przedostanie się do mieszkania.

Zalety technologiczne to nie jedyny plus, gdyż sufity napinane DPS® charakteryzują się także niepowtarzalną estetyką. Do wyboru mamy dziesiątki kolorów i faktur, które z powodzeniem dopasujemy do charakteru naszego projektu. Co więcej, dzięki dedykowanym profilom możemy stworzyć sufit lub napinaną ścianę o dowolnym, trójwymiarowym kształcie!

Masz pytania na temat technologii sufitów napinanych DPS®? Skontaktuj się z naszym konsultantem!

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.