Rodzaje sufitów podwieszanych – które wybrać?

9 sierpnia 2017 by in category Wiedza praktyczna tagged as with 0 and 0

Letnie miesiące to czas odświeżania naszych mieszkań. W tym czasie zwykle decydujemy się na poważniejsze prace remontowe, czemu sprzyjają wyższe temperatury. To właśnie latem skuwamy tynki, malujemy ściany, kładziemy płytki w łazience. Często też decydujemy się na montaż sufitów podwieszanych, wiemy bowiem, że trzeba na to poświęcić kilka dni. A może wcale nie jest to konieczne? Wiele zależy od rodzaju wybranego przez nas sufitu podwieszanego. Którą technologię najlepiej wybrać do swojego mieszkania?

Sufit podwieszany – kilka możliwości

Sufit podwieszany to wyjątkowo popularne rozwiązanie remontowe, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i miejscach publicznych. Pozwalają na szybką metamorfozę wnętrza przy stosunkowo niskich nakładach finansowych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że umożliwiają ukrycie w przestrzeni nadsufitowej wszelkich niechcianych instalacji oraz nieestetycznych niedoskonałości istniejącego stropu.

Obecnie na rynku dostępnych mamy kilka rodzajów sufitów napinanych. To, które wybierzemy do mieszkania, zależy już tylko od nas oraz naszych preferencji.

Nim podejmiemy ostateczną decyzję, warto poznać ich wszystkie wady i zalety

  • Sufit z płyt kartonowo-gipsowych – obecnie jest to najczęściej wybierane rozwiązanie w realizacjach prywatnych. Sufit ten montuje montuje się na metalowym stelażu mocowanym bezpośrednio do stropu i ścian. Jest on stosunkowo szybki w wykończeniu, jednak powstały podczas montażu bałagan może skutecznie zniechęcać. Minusem jest również fakt, że oprócz montażu płyt kartonowo-gipsowych konieczne jest także wyrównanie szczelin gładzią szpachlową oraz malowanie, co wydłuża remont do kilku dni.
  • Sufity kasetonowe i z paneli – filozofia montażu tego sufitu jest taka sama, co w sufitach z płyt kartonowo-gipsowych, gdyż podstawą jest metalowy stelaż. W przypadku kasetonów mamy do wyboru dwa rodzaje wykończenia – gładkie oraz z widocznymi profilami nośnymi, które stanowią swoisty element wykończeniowy. Jeśli zdecydujemy się na panele, możemy wybrać spośród różnych materiałów, od drewna po tworzywa sztuczne. W odróżnieniu od kwadratowych kasetonów, panele mogą mieć długość nawet do kilku metrów. Minusem obu tych rozwiązań są widoczne łączenia, przez co niemożliwym jest uzyskanie sufitu o gładkiej tafli.
  • Sufit napinany – ten rodzaj sufitu podwieszanego cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. W porównaniu do wspomnianych wcześniej rozwiązań odznacza się wysoką estetyką i wyjątkowo krótkim czasem montażu. Co istotne, zamontowanie sufitu napinanego nie przysporzy nam więcej pracy podczas remontowych porządków. Do wyboru mamy membrany w wielu kolorach i fakturach, istnieje również możliwość wykonania nadruku na suficie według indywidualnego projektu. Sufit napinany może pełnić również rolę głównego oświetlenia, dzięki czemu nie ma konieczności montażu lamp sufitowych.

Zainteresowała Cię technologia sufitów napinanych i masz sporo pytań? Skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy chętnie na nie odpowiedzą! Poznaj świat sufitów napinanych DPS®!

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.