Mała łazienka w bloku może być piękna dzięki sufitowi!

Mała łazienka w bloku może być piękna dzięki sufitowi!

Mała łazienka w bloku może być piękna dzięki sufitowi!

Małe mieszkania w bloku to niemałe wyzwania aranżacyjne dla ich właścicieli. Często nieustawne, wymagające zindywidualizowanych rozwiązań, by zagospodarować każdy centymetr wolnej przestrzeni. W takich mieszkaniach szczególną uwagę należy poświęcić pomieszczeniom funkcyjnym. Mała łazienka to typowy przykład pomieszczenia, w którym nawet najmniejszy szczegół będzie miał istotny wpływ na komfort naszego życia w mieszkaniu.

Mała łazienka, dużo planowania

Czasem w łazience mamy do dyspozycji tylko kilka metrów kwadratowych, które trzeba szczegółowo zaplanować. W odróżnieniu od innych pomieszczeń, wprowadzanie nawet niewielkich zmian aranżacyjnych w łazience może się wiązać ze zbijaniem kafelek ze ścian i potężnym bałaganem. Jeśli więc czeka nas remont łazienki, już na etapie planowania powinniśmy być pewni tego, jak należy rozmieścić instalacje oraz elementy użytkowe. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu i szybciej będziemy mogli przystąpić do prac.

Sufit – piąta ściana

Planując remont łazienki skupiamy się głównie na doborze płytek na ściany i podłogę, zapominając o tak istotnym elemencie jakim jest sufit! A przecież odpowiednio dopasowany sufit potrafi odmienić całe wnętrze. Warto na to zwrócić szczególną uwagę, gdy dysponujemy łazienką o małym metrażu. Odpowiednio dobrany sufit nie tylko nada łazience charakteru, ale również optycznie ją powiększy. Jeśli interesują nas ciekawe i nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, warto zainteresować się Coś więcej niż sufit

Sufity napinane DPS® to mnogość barw i struktur, które uatrakcyjnią naszą łazienkę. To także rozwiązania, które pozwolą nam ją optycznie powiększyć. Na które systemy szczególnie warto zwrócić uwagę w przypadku małej łazienki?

  • Systemy świetlne DPS® light i colorlight – sufity świetlne dają łagodne, bezcieniowe światło, które rozświetli łazienkę i optycznie ją powiększy,

  • Panele DPS® mirror – lustra to popularny sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Dzięki membranom DPS® mirror cały sufit może być idealnym zwierciadłem, które dodatkowo będzie rozpraszać światło w całym pomieszczeniu,

  • Sufit z nadrukiem DPS® picture – zamiast nietrwałej fototapety możemy zastosować membranę z wielkoformatowym nadrukiem wysokiej jakości. Odpowiednio dobrana grafika nada łazience głębi.

Sufit napinany w małej łazience?

Sufity napinane DPS® doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Zastosowane membrany tworzą barierę przed wilgocią, chroniąc powierzchnię nadsufitową oraz ukryte w niej instalacje. Co ważne, w warunkach normalnej eksploatacji sufit nie wymaga specjalnej konserwacji, wystarczy go tylko wyczyścić co kilka lat, by zachować żywotność barwy.

Zastanawiasz się nad zamontowaniem sufitu napinanego w swojej małej łazience? Zobacz nasze przykładowe realizacje w mieszkaniach i przekonaj się, jak wszechstronne są nasze rozwiązania.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.