Jakie lustro wybrać do łazienki?

2 maja 2017 by in category Aranżacja łazienek tagged as with 0 and 0

Czy potrafimy wyobrazić sobie łazienkę bez obecności lustra? Być może, jednak trudno by było wykonywać w takiej łazience tak podstawowe czynności, jak robienie makijażu czy układanie fryzury. Dlatego lustro w łazience to konieczność. Oprócz względów praktycznych lustro może być także elementem dekoracyjnym, który sprawi, że łazienka nabierze wyjątkowego charakteru.

Im większe tym lepsze?

Wybór lustra do łazienki tylko pozornie jest prosty. Zwykle zaleca się, by lustro miało szerokość nie większą, niż umywalka, ale patrząc na współczesne trendy trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to przebrzmiała moda. Duże lustro jest znacznie bardziej efektowne i, co istotne w małych łazienkach, dodaje głębi optycznie powiększając pomieszczenie. Rzecz jasna należy zachować umiar, lustro zajmujące połowę ściany nie będzie ani ładne, ani praktyczne. Wybierając kształt lustra kierujmy się stylistyką pozostałych elementów wyposażenia w łazience. Jeśli dominują ostre krawędzie, wybierzmy lustro prostokątne. Okrągłe lustro sprawdzi się przy łagodnych, opływowych liniach.

Interesującym rozwiązaniem może być panel lustrzany DPS® mirror, dzięki któremu można stworzyć lustrzaną ścianę. Jest to jednak opcja, która sprawdzi się w dużych pokojach kąpielowych, gdzie nie będzie stanowić dominującego elementu wystroju.

Z ramą czy bez?

Gdy wybór rozmiaru lustra mamy już za sobą, czas wybrać dla niego odpowiednią ramę. Ważne, by rama pasowała do pozostałych elementów dekoracyjnych w łazience. Jeśli więc zaprojektowaliśmy łazienkę w stylu glamour, świetnie sprawdzi się bogato zdobiona rama wykończona złotą farbą. W przypadku bardziej oszczędnych stylizacji wybierzmy prostą ramę w mniej krzykliwych kolorach. Uniwersalnym wyborem są ramy drewniane, jednak musimy zadbać o to, by były one dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Możemy również wybrać lustro bez ramy, naklejone bezpośrednio na ścianę. Możemy się wówczas pokusić o stworzenie ozdobnej ramki z kaflowych dekorów. Najlepiej jednak wyglądają opcje minimalistyczne, szczególnie w mniejszych łazienkach.

Nie za pomnij o oświetleniu!

Oświetlenie w łazience to sprawa najwyższej wagi, szczególnie w takiej pozbawionej dostępu do światła dziennego. Oświetlenie przy lustrze jest niezwykle ważne, jeśli chcemy z należytą starannością wykonywać różne czynności toaletowe. Modnym rozwiązaniem są lustra podświetlane, jednak dla osób wymagających to oświetlenie może być za słabe. Optymalnym rozwiązaniem są klasyczne kinkiety, które montuje się na powierzchni lustra lub przy jego krawędziach.

Dodatkowe lustro – niezbędny gadżet

Duże lustro jest oczywiście niezbędne, jednak warto pomyśleć o zamontowaniu dodatkowego, niewielkiego lustra. Możemy je przymocować na ścianie lub postawić na umywalce. Takie lustro z pewnością ułatwi wykonywanie czynności wymagających precyzji, jak fantazyjny makijaż oczu. Do tego celu świetnie sprawdzi się lustro powiększające!

Po więcej wpisów na temat aranżacji wnętrz zapraszamy na bloga!

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.